RSS feed for savanah
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lazer Team

Lazer Team

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dragonball Evolution

Dragonball Evolution

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
14
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ted

Ted

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry