RSS feed for savanah
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Read the review Edit this entry  
13
Gerry

Gerry

2002
×
Read the review Edit this entry  
13
The Celebration

The Celebration

1998
×
Edit this entry  
10
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
Edit this entry  
06
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cars Toons: Tales from Radiator Springs - Hiccups

Cars Toons: Tales from Radiator Springs - Hiccups

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
Mater Private Eye

Mater Private Eye

2010
×
Edit this entry  
06
The Radiator Springs 500½

The Radiator Springs 500½

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Cars 2

Cars 2

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Cars

Cars

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
1917

1917

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Click

Click

2006
×
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Strange But True

Strange But True

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cats

Cats

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry