RSS feed for savanah

savanah has logged 147 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Edit this entry  
13
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scooby-Doo! and the Cyber Chase

Scooby-Doo! and the Cyber Chase

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo! Camp Scare

Scooby-Doo! Camp Scare

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chimpanzee

Chimpanzee

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★★
Edit this entry  
18
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Monkey Kingdom

Monkey Kingdom

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Merry Christmas, Drake & Josh

Merry Christmas, Drake & Josh

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fly

The Fly

1986
×
★★★
Edit this entry  
27
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Easy Money III: Life Deluxe

Easy Money III: Life Deluxe

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Native Son

Native Son

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry