RSS feed for savanah

savanah has logged 109 entries for films rated ★★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Comet

Comet

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Cars

Cars

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Comet in Moominland

Comet in Moominland

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry