RSS feed for savanah

savanah has logged 176 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scooby-Doo and the Alien Invaders

Scooby-Doo and the Alien Invaders

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Edit this entry  
16
Band of Robbers

Band of Robbers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Similars

The Similars

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Lost River

Lost River

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry