RSS feed for savanah

savanah has logged 152 entries for films rated ★★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cats

Cats

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry