• The Rescue

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Cliff Walkers

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Boogie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Comeback Trail

    ★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★★

  • An American Pickle

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • #Alive

    ★★½

  • Wife of a Spy

    ★★★

  • Becoming

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

  • Tigertail

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★½

  • Mulan

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • Sylvie's Love

    ★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Downhill

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Zola

    ★★

  • Kajillionaire

    ★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jesus Is King

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★