Sort by
  • Star Wars Collection

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • Krampus

    ★★½

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • Spectre

    ★★★

  • Hell & Back

    ★½

  • Bone Tomahawk

    ★★★

  • High-Rise

    ★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Rogue Nation

    ★★½

  • Little Witch Academia: The Enchanted Parade

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Jurassic World

  • San Andreas

    ★½

  • Inside Out

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • The Reconstruction of William Zero

    ★★★

  • Comedy Central Roast of Justin Bieber

  • Queen of Earth

    ★★★

  • The Witch

    ★★

  • Ex Machina

    ★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★½

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★½

  • John Wick

    ★½

  • The Maze Runner

    ★★★

  • Tusk

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Horse Money

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Tammy

    ★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Nightingale

    ★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★

  • Godzilla

    ★★★

  • Computer Hearts

  • Cruel & Unusual

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • Faults

    ★★★½

  • Recurring

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★

  • RoboCop

    ★★

  • They Came Together

    ★★★½

  • Justice League: War

    ★★½

  • The Guest

    ★★

  • The Legend of Hercules

    ½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★

  • Castello Cavalcanti

    ★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • The Counselor

    ★★½

  • Ender's Game

    ★½

  • Grand Piano

    ★★★

  • Filth

    ★★½

  • Enemy

    ★★★

  • Prisoners

    ★★½