Sort by

ethxn🏴‍☠️ has logged 435 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Red Cliff II

Red Cliff II

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Red Cliff

Red Cliff

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Life

Life

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Forgotten Battle

The Forgotten Battle

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The East

The East

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lebanon

Lebanon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
T-34

T-34

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Bruised

Bruised

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Settlers

Settlers

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★
Edit this entry  
11
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Hijacking

A Hijacking

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Injustice

Injustice

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Edit this entry  
04
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Multi-Facial

Multi-Facial

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★
Edit this entry