Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman

Batman

1989
×
Read the review Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
Edit this entry  
21
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Friday

Friday

1995
×
Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
Edit this entry  
15
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★
Edit this entry  
09
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★
Edit this entry  
03
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
Edit this entry  
02
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry