sara has logged 36 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bao

Bao

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brothers

Brothers

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Where the Heart Is

Where the Heart Is

2000
×
★★★
Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Song to Song

Song to Song

2017
×
★½
Edit this entry  
11
Annihilation

Annihilation

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★
Edit this entry  
06
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Edit this entry