sara has logged 119 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Firecrackers

Firecrackers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
C.R.A.Z.Y.

C.R.A.Z.Y.

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★
Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★
Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Edit this entry  
19
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★
Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
Read the review Edit this entry  
09
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry