• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Candyman

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Two Distant Strangers

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • The Way I See It

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

  • 8:46

  • The King of Staten Island

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Boys State

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Vulfpeck: Live at Madison Square Garden

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

  • Midway

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Saint Maud

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Rocketman

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

  • The Report

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Green Book

  • Boy Erased

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before