Sort by

Pube has logged 265 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
End of Days

End of Days

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Metallica & San Francisco Symphony: S&M2

Metallica & San Francisco Symphony: S&M2

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Camp Nowhere

Camp Nowhere

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Thunder in Paradise

Thunder in Paradise

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Christopher Reeve: Hope in Motion

Christopher Reeve: Hope in Motion

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
RV

RV

2006
×
Read the review Edit this entry  
13
Payback

Payback

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Get Santa

Get Santa

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
Run

Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Problem Child

Problem Child

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Slice and Dice: The Slasher Film Forever

Slice and Dice: The Slasher Film Forever

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home Fries

Home Fries

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wild Hogs

Wild Hogs

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pacific Heights

Pacific Heights

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Big League

Little Big League

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Van Halen - Live Without A Net

Van Halen - Live Without A Net

1987
×
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Route 666

Route 666

2001
×
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry