• Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Cats

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Brightburn

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • High Life

    ★★

  • The Hate U Give

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★★

  • Baby Driver

  • Get Out

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

  • Shin Godzilla

    ★★★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Brooklyn

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Paddington

    ★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★½

  • Joe

    ★★★½

  • Under the Skin

    ★★★★

  • The Garden of Words

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★