Sort by

PublicNuisance has logged 213 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
Edit this entry  
29
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Alec Baldwin: Unscripted

Alec Baldwin: Unscripted

2021
×
Edit this entry  
03
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Great White

Great White

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★½
Edit this entry  
11
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bushworld Adventures

Bushworld Adventures

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Shallows

The Shallows

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Adrift

Adrift

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Censor

Censor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry