Sort by
  • Seance of the Past

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★

  • Blonde

    ★★½

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

  • Lights, Like Angels, Flying

    ★★★

  • Dark Glasses

    ★★

  • Light Years

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Spencer

    ★★

  • The Hand of God

    ★★

  • Untold: Crime & Penalties

    ★★

  • Hellbender

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

  • Nitram

    ★★

  • Titane

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Faya Dayi

    ★★½

  • Don't Go Tellin' Your Momma

    ★★★★½

  • Long Toast

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Still Processing

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • dogs

    ★★★½

  • The End of Suffering (A Proposal)

    ★★

  • She Dies Tomorrow

  • 8:46

  • The Last Dance

    ★★★

  • Junky

    ★★★

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★★

  • The Killing of Two Lovers

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★½

  • Better Days

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★½

  • Joker

  • Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Lingua Franca

    ★★½

  • Haunt

    ★★

  • Vitalina Varela

    ★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Zombi Child

    ★★

  • Please Speak Continuously and Describe Your Experiences as They Come to You

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Ham on Rye

    ★★

  • All the Colors of Giallo

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★½