• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • Muppets Haunted Mansion

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

  • Squid Game

  • Twenty Something

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

  • Cocaine Cowboys: The Kings of Miami

  • Vivo

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • F9

    ★★½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

  • The Innocent

    ★★★½

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Us Again

  • Murder Among the Mormons

  • TINA

    ★★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

  • Attenborough's Life in Colour

  • Allen v. Farrow

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • WandaVision

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • The Ripper

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

  • Audrey

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Canvas

  • Secrets of the Saqqara Tomb

  • Once Upon a Snowman

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

  • Patria

  • The Mystery of D.B. Cooper

  • Another Round

    ★★★★

  • Class Action Park

  • Rose Matafeo: Horndog

    ★★★½

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

  • Hamilton

  • Trial by Media

  • The Last Dance

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

  • How to Fix a Drug Scandal

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Trip to Greece

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Pharmacist

  • The Social Dilemma

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Loop

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!