Sort by
  • Groot and the Great Prophecy

    ★★★½

  • Groot's Sweet Treat

    ★★★½

  • Groot's Snow Day

    ★★★½

  • Groot Noses Around

    ★★★½

  • Are You My Groot?

    ★★★

  • Strays

  • Heart of Stone

    ★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • The Wonderful World of Mickey Mouse: Steamboat Silly

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • Missing: The Lucie Blackman Case

    ★★★½

  • Cobweb

    ★★★

  • Blue Beetle

    ★★★★

  • Barbie

    ★★½

  • The Out-Laws

  • The Dive

    ★★★

  • Wham!

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Meg 2: The Trench

  • Arnold

    ★★★★

  • Extraction 2

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Peter Pan & Wendy

    ★★

  • The Covenant

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • Renfield

    ★★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★★

  • Air

    ★★★★

  • Boston Strangler

    ★★★

  • Tetris

    ★★★★

  • The Wrath of Becky

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • 65

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Pamela, A Love Story

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • STILL: A Michael J. Fox Movie

    ★★★★

  • Missing

    ★★★★

  • Snow Falls

    ½

  • You People

    ★★½

  • There's Something Wrong with the Children

    ★★½

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★★

  • A Man Called Otto

    ★★★★½

  • I Wanna Dance with Somebody

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Troll

    ★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Disenchanted

    ★★½

  • Strange World

    ★★½

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Spirited

    ★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • She Said

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★½