Sort by

Daryl has logged 792 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Calamity Jane

Calamity Jane

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hook

Hook

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Chinese Ghost Story

A Chinese Ghost Story

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Devil's Own

The Devil's Own

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rogue

Rogue

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thank You for Your Service

Thank You for Your Service

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Final Cut

The Final Cut

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Sahara

Sahara

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stella Dallas

Stella Dallas

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry