Sort by

Daryl has logged 66 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Journey of Natty Gann

The Journey of Natty Gann

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elvis

Elvis

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dick

Dick

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ladykillers

The Ladykillers

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry