• Candy

    ★★★★½

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • WeCrashed

    ½

  • Phoenix Rising

  • Pieces of Her

    ★★★½

  • The Dropout

    ★★★★½

  • The Weekend Away

    ★★★½

  • Inventing Anna

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Station Eleven

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★★½

  • Wandering Heart

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

  • Jagged

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • star-crossed: the film

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

  • The Chair

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The Innocents

    ½

  • Benedetta

    ★★★★★

  • Lisey's Story

    ½

  • Cruella

  • Ovella

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Introducing, Selma Blair

  • You Make Me Dance

    ★★★½

  • Hello, Stranger: The Movie

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Flee

  • Memories of Forgetting

    ★★★½

  • To My Star

    ★★★★

  • Wish You

    ★★★★

  • Pretend It's a City

  • Color Rush

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Meet Me Outside

    ★★★★

  • The Hand

    ★★★★★

  • Complete Strangers

  • Happiest Season

    ★★★

  • Ferro

  • Smiley Face Killers

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Someone Has to Die

    ★½

  • Run

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★½

  • My Tender Matador

    ★★★½

  • New Order

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Outside Story

    ½

  • Summer of 85

    ★★★★

  • Dear Tenant

    ★★★★

  • Ju-On: Origins

    ★★★★½

  • Viena and the Fantomes

    ½

  • I'll Be Gone in the Dark

  • #Alive

    ★★★

  • Life: Love on the Line

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Unforgivable

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Where Your Eyes Linger

    ★★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

    ★★★★