Mariella has logged 31 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Gorgeous

Gorgeous

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
The Follow

The Follow

2001
×
Edit this entry  
26
Siargao

Siargao

2017
×
Edit this entry  
25
Cyclo

Cyclo

1995
×
★★★½
Edit this entry  
24
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Apocalypse Child

Apocalypse Child

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hero

Hero

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
Edit this entry  
19
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
Edit this entry  
18
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Buenos Aires Zero Degree: The Making of Happy Together

Buenos Aires Zero Degree: The Making of Happy Together

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
Edit this entry  
12
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
Edit this entry  
12
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
Edit this entry  
12
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
Edit this entry  
12
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
Edit this entry  
12
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
Edit this entry  
11
2046

2046

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A City of Sadness

A City of Sadness

1989
×
★★★★
Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry