• Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Memories Lost and Found

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★★

  • Forever Young

  • 100 Poems for Stella

  • Let Me Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • I See You

  • Spider-Man: Homecoming

  • JoJo's Bizarre Adventure: Diamond Is Unbreakable - Chapter 1

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Peach Girl

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

  • Yes, God, Yes

  • March Goes out Like a Lamb

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • ReLIFE

    ★★★

  • Gifted

  • The Zookeeper's Wife

    ★★★

  • March Comes in Like a Lion

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • The Boss Baby

  • Baby Driver

  • Close-Knit

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

  • Logan

  • Newsies: The Broadway Musical

  • My Ex & Whys

  • Red Point

  • Team Thor: Part 2

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

  • The Space Between Us

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Columbus

    ★★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Come Swim

  • The Big Sick

    ★★★★

  • The Mole Song: Hong Kong Capriccio

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Hi Stranger

  • Moana

  • Birdshot

  • Die Beautiful

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★½

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Jesus Is Dead

  • I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

  • Inferno

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • Split

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Sing

  • Your Lie in April

    ★★★