• Your Lie in April

    ★★★

  • Before the Flood

  • There Is No Tomorrow

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

  • La La Land

  • Team Thor

  • The Top Secret: Murder in Mind

    ★★★½

  • Suicide Squad

  • Ghostbusters

  • Star Trek Beyond

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Colossal

  • Nerve

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

  • The Secret Life of Pets

  • Now You See Me 2

  • Me Before You

  • Warcraft

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • X-Men: Apocalypse

  • Chihayafuru Part II

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

  • Assassination Classroom: Graduation

    ★★★½

  • Chihayafuru Part I

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Kedi

    ★★★★½

  • A Lullaby to the Sorrowful Mystery

    ★★★★★

  • Deadpool

  • Too Young To Die!

    ★★★½

  • The Black Devil and the White Prince

  • Cats Don't Come When You Call

    ★★★½

  • Lovesong

    ★★★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • How to Lose Weight in 4 Easy Steps!

  • Jane Got a Gun

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Grasshopper

    ★★½

  • Apocalypse Child

    ★★★★½

  • Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

  • Bridge of Spies

  • Don't Hug Me I'm Scared 5

  • Felix Manalo

  • Bakuman

    ★★★½

  • Burnt

    ★★½

  • Walang Take Two

    ★★★★★

  • Colonia

    ★★★

  • The Martian

  • Elle Fanning Relives Her Dreams

  • Heneral Luna

  • The Danish Girl

  • Equals

    ★★½

  • Ant-Man

  • Ted 2

  • One Crazy Cruise

  • Minions

  • Prophecy

    ★★★½

  • Inside Out

  • Jurassic World

  • San Andreas

  • The Little Prince

  • The Surprise

    ★★★★

  • Pitch Perfect 2

  • Mad Max: Fury Road

  • Spy

  • Avengers: Age of Ultron

  • Don't Hug Me I'm Scared 4