Sort by

Flynn has logged 189 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ted

Ted

2012
×
★★
Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sarah Cooper: Everything's Fine

Sarah Cooper: Everything's Fine

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★½
Edit this entry  
24
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry