Sort by

harold strong has logged 14 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★½
Edit this entry  
27
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Both Sides of the Blade

Both Sides of the Blade

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Edit this entry