RSS feed for 🥊adrian

🥊adrian has logged 111 entries for films released in the 2010s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barry

Barry

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
What's My Name: Muhammad Ali

What's My Name: Muhammad Ali

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
El Chicano

El Chicano

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
Miss Bala

Miss Bala

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry