RSS feed for 🥊adrian

🥊adrian has logged 17 entries for romance films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Couples Retreat

Couples Retreat

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry