RSS feed for 🥊adrian

🥊adrian has logged 39 entries for thrillers.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
14
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Glass

Glass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★
Edit this entry  
18
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Edit this entry  
11
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Edit this entry