RSS feed for 🥊adrian

🥊adrian has logged 29 entries for films rated ★★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
27
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry