• Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Blockers

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • American Ultra

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Neighbors

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • This Is the End

    ★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Killing Them Softly

    ★★½

  • 21 Jump Street

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★

  • Limitless

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★½

  • The Other Guys

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Gasland

    ★★★½

  • Pineapple Express

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Hancock

  • Hot Rod

    ★★★

  • Batman Begins

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★

  • Scooby-Doo

    ★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★½

  • Reservoir Dogs

    ★★★½

  • Blade Runner

    ★★★★