Puna has logged 39 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Limitless

Limitless

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Hancock

Hancock

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gasland

Gasland

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
15
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry