Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Black Mountain Side

Black Mountain Side

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The God Crippled With One Leg

The God Crippled With One Leg

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sonic 30th Anniversary Symphony

Sonic 30th Anniversary Symphony

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vampire Hunter D

Vampire Hunter D

1985
×
★★★★
Edit this entry  
17
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
Dark Days

Dark Days

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
Blood Theatre

Blood Theatre

1984
×
★★
Edit this entry  
09
Critters

Critters

1986
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Boneyard

The Boneyard

1991
×
★★½
Edit this entry  
29
The Pyramid

The Pyramid

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
No Safe Spaces

No Safe Spaces

2019
×
½
Edit this entry  
28
Amityville: The Evil Escapes

Amityville: The Evil Escapes

1989
×
★★
Edit this entry  
27
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fire in the Sky

Fire in the Sky

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Illusion of Bias

Illusion of Bias

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Razor Blades

Razor Blades

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Monster of Frankenstein

Monster of Frankenstein

1981
×
★★½
Edit this entry  
25
American Gothic

American Gothic

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Seven Blood-Stained Orchids

Seven Blood-Stained Orchids

1972
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Houses October Built 2

The Houses October Built 2

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Devil Dog

Devil Dog

2007
×
★½
Edit this entry  
20
Them

Them

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Malice@Doll

Malice@Doll

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Headless

Headless

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Found

Found

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spookley the Square Pumpkin

Spookley the Square Pumpkin

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alfred's Playhouse

Alfred's Playhouse

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
Dark Night of the Scarecrow 2

Dark Night of the Scarecrow 2

2022
×
★½
Edit this entry  
14
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dark Night of the Scarecrow

Dark Night of the Scarecrow

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
UFO's Are Real

UFO's Are Real

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spawn of the Slithis

Spawn of the Slithis

1978
×
★★★
Edit this entry  
05
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Big Fat Greek Wedding 2

My Big Fat Greek Wedding 2

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Bloodthirsty Killer

A Bloodthirsty Killer

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Gingko Bed

The Gingko Bed

1996
×
★★★½
Edit this entry  
07
A College Woman's Confession

A College Woman's Confession

1958
×
★★
Edit this entry  
06
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Outwaters

The Outwaters

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Death Game

Death Game

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Our Gypsy Blood

Our Gypsy Blood

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Agitated Screams of Maggots

Agitated Screams of Maggots

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Things

Bad Things

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry