Lizzy has logged 31 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Heavy

Heavy

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Planetarium

Planetarium

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tag

Tag

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Session 9

Session 9

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Unsane

Unsane

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tau

Tau

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry