Lizzy has logged 75 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Ghost Burger

Ghost Burger

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★
Edit this entry  
27
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
La Haine

La Haine

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Charlie St. Cloud

Charlie St. Cloud

2010
×
★½
Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Take Me

Take Me

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★
Edit this entry  
24
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Seberg

Seberg

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lyle

Lyle

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Freeway

Freeway

1996
×
★★
Edit this entry  
20
The Artist

The Artist

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Addicted

Addicted

2014
×
★½
Edit this entry  
19
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★
Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Some Velvet Morning

Some Velvet Morning

2013
×
★★
Edit this entry  
18
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Darkness

The Darkness

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Don't Hang Up

Don't Hang Up

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
A Thousand Years of Good Prayers

A Thousand Years of Good Prayers

2007
×
★★½
Edit this entry  
15
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★
Edit this entry  
14
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★
Edit this entry  
14
Buzzard

Buzzard

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Edit this entry  
11
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★½
Edit this entry  
10
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Magic Magic

Magic Magic

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Satanic

Satanic

2016
×
★★
Edit this entry