Lizzy has logged 80 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cutting Moments

Cutting Moments

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Slender Man

Slender Man

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
WolfCop

WolfCop

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★½
Edit this entry  
30
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
From Within

From Within

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
And Then I Go

And Then I Go

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Moose Head Over the Mantel

The Moose Head Over the Mantel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Morgan

Morgan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Love

Love

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
After We Collided

After We Collided

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Police Story

Police Story

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Trash Fire

Trash Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hearse

The Hearse

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Tower

The Tower

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hell Night

Hell Night

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghostkeeper

Ghostkeeper

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
He Knows You're Alone

He Knows You're Alone

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Time

Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sleep Has Her House

Sleep Has Her House

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kolobos

Kolobos

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Similars

The Similars

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nurse 3-D

Nurse 3-D

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Nights and Weekends

Nights and Weekends

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Edit this entry  
15
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jeruzalem

Jeruzalem

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry