Sort by

Arnel has logged 2,134 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Cage of Nightingales

A Cage of Nightingales

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The War Against Mrs. Hadley

The War Against Mrs. Hadley

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
None Shall Escape

None Shall Escape

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rasputin and the Empress

Rasputin and the Empress

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Gay Deception

The Gay Deception

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mad About Music

Mad About Music

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sidewalk Stories

Sidewalk Stories

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Caesar

Black Caesar

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jet Pilot

Jet Pilot

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Two Rode Together

Two Rode Together

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Merrill's Marauders

Merrill's Marauders

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Exile

The Exile

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wind Across the Everglades

Wind Across the Everglades

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Captain Lightfoot

Captain Lightfoot

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gideon's Day

Gideon's Day

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rising of the Moon

The Rising of the Moon

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Shot Andy Warhol

I Shot Andy Warhol

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Blank Generation

The Blank Generation

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
I Like It Like That

I Like It Like That

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Wintertime

Once Upon a Wintertime

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Education for Death: The Making of the Nazi

Education for Death: The Making of the Nazi

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Father's Day Off

Father's Day Off

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hell's Bells

Hell's Bells

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mickey's Fire Brigade

Mickey's Fire Brigade

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Hook Up Your Home Theater

How to Hook Up Your Home Theater

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Smoking

No Smoking

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moving Day

Moving Day

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Bag

In the Bag

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Modern Inventions

Modern Inventions

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Little House

The Little House

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Haunted House

The Haunted House

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Haunt a House

How to Haunt a House

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Johnny Fedora and Alice Blue Bonnet

Johnny Fedora and Alice Blue Bonnet

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chicken Little

Chicken Little

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Donald Duck and the Gorilla

Donald Duck and the Gorilla

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hockey Homicide

Hockey Homicide

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Motor Mania

Motor Mania

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Donald's Snow Fight

Donald's Snow Fight

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rhapsody in Blue

Rhapsody in Blue

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
With Babies and Banners: Story of the Women's Emergency Brigade

With Babies and Banners: Story of the Women's Emergency Brigade

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Broadcast Tapes of Dr. Peter

The Broadcast Tapes of Dr. Peter

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kannathil Muthamittal

Kannathil Muthamittal

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Screen Play

Screen Play

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dear Rosie

Dear Rosie

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry