Sort by

Arnel has logged 174 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wings of Eagles

The Wings of Eagles

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dying Swan

The Dying Swan

1917
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Constantine: City of Demons - The Movie

Constantine: City of Demons - The Movie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Flat

The Flat

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Diane

Diane

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cunningham

Cunningham

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Premature

Premature

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Exterminate All the Brutes

Exterminate All the Brutes

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Pace That Kills

The Pace That Kills

1935
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Eternally Yours

Eternally Yours

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Perils of Pauline

The Perils of Pauline

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Madea Goes to Jail

Madea Goes to Jail

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Preacher's Wife

The Preacher's Wife

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
China Seas

China Seas

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jack London

Jack London

1943
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Nurse Edith Cavell

Nurse Edith Cavell

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Farewell Amor

Farewell Amor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saria

Saria

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Mr. Williams

The Amazing Mr. Williams

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sunny

Sunny

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Otello

Otello

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dear Comrades!

Dear Comrades!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Yes-People

Yes-People

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Opera

Opera

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
God's Gift to Women

God's Gift to Women

1931
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Off the Record

Off the Record

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Cheers For Miss Bishop

Cheers For Miss Bishop

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hairy Ape

The Hairy Ape

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Garters

Red Garters

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Boy Named Charlie Brown

A Boy Named Charlie Brown

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Eleven O'Clock

The Eleven O'Clock

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Nephew Emmett

My Nephew Emmett

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
DeKalb Elementary

DeKalb Elementary

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Asteria

Asteria

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Happy End

Happy End

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Head Vanishes

The Head Vanishes

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Line

Once Upon a Line

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry