Carson has logged 24 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dead or Alive

Dead or Alive

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Was a Teenage Movie Maker: Don Glut's Amateur Movies

I Was a Teenage Movie Maker: Don Glut's Amateur Movies

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Beautiful Demon: Kazuo Koike on Lady Snowblood

A Beautiful Demon: Kazuo Koike on Lady Snowblood

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Stories: The Making of 'Rogue One: A Star Wars Story'

The Stories: The Making of 'Rogue One: A Star Wars Story'

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pieces

Pieces

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Marvel One-Shot: Agent Carter

Marvel One-Shot: Agent Carter

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry