PunpunOnodera95 has logged 254 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
The Truth

The Truth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry