PunpunOnodera95 has logged 28 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★½
Edit this entry  
30
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hands of Bresson

Hands of Bresson

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love

Love

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry