PUNQ has logged 2,121 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Law and Lawless

Law and Lawless

1932
×
Read the review Edit this entry  
31
Dynamite Ranch

Dynamite Ranch

1932
×
Read the review Edit this entry  
31
The Apache Kid's Escape

The Apache Kid's Escape

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Star Witness

The Star Witness

1931
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
A Notorious Affair

A Notorious Affair

1930
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Night Work

Night Work

1930
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Borderline

Borderline

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Verdun: Vision of History

Verdun: Vision of History

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Flight

Flight

1929
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mexicali Rose

Mexicali Rose

1929
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last of Mrs. Cheyney

The Last of Mrs. Cheyney

1929
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dawning Sky

The Dawning Sky

1929
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crack-Up

Crack-Up

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Marriage of Corbal

The Marriage of Corbal

1936
×
Read the review Edit this entry  
30
The Man Who Lived Twice

The Man Who Lived Twice

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The New Frontier

The New Frontier

1935
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wedding Night

The Wedding Night

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Black Room

The Black Room

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Secret of the Chateau

Secret of the Chateau

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Witching Hour

The Witching Hour

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Murder on the Blackboard

Murder on the Blackboard

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Hate Women

I Hate Women

1934
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Double Door

Double Door

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
This Man Is Mine

This Man Is Mine

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Man Who Reclaimed His Head

The Man Who Reclaimed His Head

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Turn Back the Clock

Turn Back the Clock

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Terror Aboard

Terror Aboard

1933
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Daring Daughters

Daring Daughters

1933
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Chandu the Magician

Chandu the Magician

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Phantom of Paris

The Phantom of Paris

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jirokichi the Rat

Jirokichi the Rat

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Life Begins in College

Life Begins in College

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Tarzan and the Golden Lion

Tarzan and the Golden Lion

1927
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Non-Stop New York

Non-Stop New York

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ticket of Leave Man

The Ticket of Leave Man

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
It's Never Too Late to Mend

It's Never Too Late to Mend

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Murder at the Baskervilles

Murder at the Baskervilles

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Oh, Mr. Porter!

Oh, Mr. Porter!

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Good Morning, Boys!

Good Morning, Boys!

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Avenging Hand

The Avenging Hand

1936
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Thunder in the City

Thunder in the City

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Return of the Scarlet Pimpernel

Return of the Scarlet Pimpernel

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love from a Stranger

Love from a Stranger

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moonlight Sonata

Moonlight Sonata

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Talking Feet

Talking Feet

1937
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Rat

The Rat

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dinner at the Ritz

Dinner at the Ritz

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Fella

Big Fella

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Vicar of Bray

The Vicar of Bray

1937
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Under the Red Robe

Under the Red Robe

1937
×
★★
Read the review Edit this entry