PUNQ has logged 1,300 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Women of Niskavuori

The Women of Niskavuori

1938
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Os Lobos

Os Lobos

1923
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Gold Rush Maisie

Gold Rush Maisie

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Andy Hardy's Private Secretary

Andy Hardy's Private Secretary

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Look Who's Laughing

Look Who's Laughing

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Bad Man

The Bad Man

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Ransom

Blood Ransom

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Pwera Usog

Pwera Usog

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ski Patrol

Ski Patrol

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Enemy Agent

Enemy Agent

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Week-End in Havana

Week-End in Havana

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleepers West

Sleepers West

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Time Out for Rhythm

Time Out for Rhythm

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
They Met in Argentina

They Met in Argentina

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Law of the Tropics

Law of the Tropics

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Singing Hill

The Singing Hill

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bahama Passage

Bahama Passage

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Shining Victory

Shining Victory

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Honeymoon for Three

Honeymoon for Three

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cheers For Miss Bishop

Cheers For Miss Bishop

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Whistling in the Dark

Whistling in the Dark

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dr. Kildare's Wedding Day

Dr. Kildare's Wedding Day

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The People Vs. Dr. Kildare

The People Vs. Dr. Kildare

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Big Store

The Big Store

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Model Wife

Model Wife

1941
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Unholy Partners

Unholy Partners

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Thieves Fall Out

Thieves Fall Out

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
I'll Wait for You

I'll Wait for You

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Boss

The Big Boss

1941
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Steel Against the Sky

Steel Against the Sky

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Face Behind the Mask

The Face Behind the Mask

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Man Who Lost Himself

The Man Who Lost Himself

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
They Meet Again

They Meet Again

1941
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Melody for Three

Melody for Three

1941
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Wild Geese Calling

Wild Geese Calling

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Play Girl

Play Girl

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Birth of the Blues

Birth of the Blues

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Life with Caroline

My Life with Caroline

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Never Give a Sucker an Even Break

Never Give a Sucker an Even Break

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tobacco Road

Tobacco Road

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
That Uncertain Feeling

That Uncertain Feeling

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
She Knew All the Answers

She Knew All the Answers

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knockout

Knockout

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Kiss the Boys Goodbye

Kiss the Boys Goodbye

1941
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
You're in the Army Now

You're in the Army Now

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Design for Scandal

Design for Scandal

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Swamp Water

Swamp Water

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Las Vegas Nights

Las Vegas Nights

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rise and Shine

Rise and Shine

1941
×
★★
Read the review Edit this entry