PUNQ has logged 165 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Smiling Ghost

The Smiling Ghost

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Ghost of Frankenstein

The Ghost of Frankenstein

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Body Disappears

The Body Disappears

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Black Cat

The Black Cat

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Monster and the Girl

The Monster and the Girl

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Horror Island

Horror Island

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Riders of the Badlands

Riders of the Badlands

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Man Made Monster

Man Made Monster

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Free and Easy

Free and Easy

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Bullets for O'Hara

Bullets for O'Hara

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Tanks a Million

Tanks a Million

1941
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Niagara Falls

Niagara Falls

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
All-American Co-Ed

All-American Co-Ed

1941
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Charlie Chan in Rio

Charlie Chan in Rio

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead Men Tell

Dead Men Tell

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Devil Commands

The Devil Commands

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blues in the Night

Blues in the Night

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Son of Davy Crockett

The Son of Davy Crockett

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Blue Star Hotel

The Blue Star Hotel

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Honor and Oh-Baby!

Love, Honor and Oh-Baby!

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Girls of the Road

Girls of the Road

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Adventure in Diamonds

Adventure in Diamonds

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Moon Over Burma

Moon Over Burma

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
I Want a Divorce

I Want a Divorce

1940
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Cavalcade of Variety

Cavalcade of Variety

1940
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
They Learned About Women

They Learned About Women

1930
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Anna Christie

Anna Christie

1923
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hill Park Mystery

The Hill Park Mystery

1923
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Black Tulip

The Black Tulip

1921
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beauty for the Asking

Beauty for the Asking

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
East Meets West

East Meets West

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Off the Record

Off the Record

1939
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Smashing the Spy Ring

Smashing the Spy Ring

1938
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Kid from Kokomo

The Kid from Kokomo

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paris Honeymoon

Paris Honeymoon

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
St. Louis Blues

St. Louis Blues

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Body Vanished

The Body Vanished

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Gladiator

The Gladiator

1938
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Broadway Musketeers

Broadway Musketeers

1938
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Island in the Sky

Island in the Sky

1938
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Crime Nobody Saw

The Crime Nobody Saw

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shadow

The Shadow

1937
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Thru Different Eyes

Thru Different Eyes

1929
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Nancy Steele Is Missing!

Nancy Steele Is Missing!

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Go-Getter

The Go-Getter

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Singing Marine

The Singing Marine

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Stars on Parade

Stars on Parade

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Legion of Terror

Legion of Terror

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Two in Revolt

Two in Revolt

1936
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
We Went to College

We Went to College

1936
×
★½
Read the review Edit this entry