RSS feed for Jeu
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • The Other Lamb

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Lost In My Own Thoughts

  • Ready or Not

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • Zombies

  • Shazam!

  • Us

  • Cells at Work: Special

  • Venom

  • The Boy Who Chose the Earth

  • FLCL Alternative

  • Mi

  • A Simple Favor

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Incredibles 2

  • Mirai

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • DARLING in the FRANXX

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ½

  • Coco

  • Blade Runner 2049

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Thelma

    ★★★★½

  • Night

  • Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! 2: God's Blessings on This Wonderful Work Of Art!

    ½

  • Loving Vincent

  • Loveless

  • In a Heartbeat

  • The Beguiled

  • Wonder Woman

  • Night Is Short, Walk on Girl

  • Baby Driver

  • T2 Trainspotting

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • In This Corner of the World

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Nosedive

  • Inferno

  • The Red Pill

    ½

  • Your Lie in April

  • Arrival

    ½

  • Nocturama

    ★★★★

  • Frantz

  • Kubo and the Two Strings

  • Suicide Squad

  • The Day Naruto Became Hokage