pureaubaby has logged 29 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shadows

Shadows

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
There's No Business Like Show Business

There's No Business Like Show Business

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alps

Alps

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Meeting People Is Easy

Meeting People Is Easy

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry