nacha🍃 has logged 63 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Break the Silence: The Movie

Break the Silence: The Movie

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Edit this entry  
04
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Carmel: Who Killed Maria Marta?

Carmel: Who Killed Maria Marta?

2020
×
Edit this entry  
25
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Crimes That Bind

The Crimes That Bind

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nasha Natasha

Nasha Natasha

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Memories of a Teenager

Memories of a Teenager

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Heist of the Century

The Heist of the Century

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Silvia Prieto

Silvia Prieto

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
El Angel

El Angel

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Take Me Somewhere Nice

Take Me Somewhere Nice

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Waiting for the Hearse

Waiting for the Hearse

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Edit this entry  
13
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Edit this entry  
05
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry