Sort by

ava has logged 327 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Endless Love

Endless Love

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Chadwick Boseman: A Tribute for a King

Chadwick Boseman: A Tribute for a King

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mickey Blue Eyes

Mickey Blue Eyes

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sharpay's Fabulous Adventure

Sharpay's Fabulous Adventure

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sweet November

Sweet November

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cashback

Cashback

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cashback

Cashback

2006
×
★★★½
Edit this entry  
09
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
They Came Together

They Came Together

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Career Opportunities

Career Opportunities

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
A Parks and Recreation Special

A Parks and Recreation Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Host

Host

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creep

Creep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry