• Swiss Army Man

    ★★★★★

  • Daddy's Home

    ★★★½

  • Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

    ★★★★★

  • The Intern

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★½

  • Room

    ★★★★★

  • Goosebumps

    ★★★★★

  • The Gift

    ★★★★½

  • Pixels

    ★★★★

  • Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery

    ★★★★★

  • Ted 2

    ★★★

  • Minions

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Tomorrowland

    ★★★★★

  • Hot Pursuit

    ½

  • Spy

    ★★★★★

  • Paul Blart: Mall Cop 2

    ★★★★★

  • Get Hard

    ★★★★

  • Home

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★★★★½

  • The Interview

    ★★½

  • Horrible Bosses 2

    ★★★★★

  • Paddington

    ★★★★★

  • Dumb and Dumber To

    ★★

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

    ★★★★★

  • Dolphin Tale 2

    ★★★★★

  • The Boxtrolls

    ★★★½

  • This Is Where I Leave You

    ★★★★★

  • Black or White

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Let's Be Cops

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★★

  • Into the Storm

    ★★★★★

  • Magic in the Moonlight

    ★★★★★

  • Planes: Fire & Rescue

    ★★★★★

  • Tammy

    ★★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★½

  • Jackass Presents: Bad Grandpa .5

    ★★★★★

  • Maleficent

    ★★★★★

  • Petals on the Wind

    ★★★★★

  • Heaven Is for Real

    ★★★★½

  • Scooby-Doo! WrestleMania Mystery

    ★★★★★

  • Neighbors

    ★★★½

  • Mr. Peabody & Sherman

    ★★★★★

  • Flowers in the Attic

    ★★★★★

  • Frozen

    ★★★½

  • Last Vegas

    ★★★★★

  • Jackass Presents: Bad Grandpa

    ★★★★★

  • Saving Mr. Banks

    ★★★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

    ★★★

  • The Family

    ★★★★★

  • Planes

    ★★★★★

  • We're the Millers

    ★★★★★

  • Grown Ups 2

    ★★★★★

  • The Heat

    ★★★★½

  • Despicable Me 2

    ★★★★★

  • Monsters University

    ★★★★★

  • The Hangover Part III

    ★★★½

  • Identity Thief

    ★★★★★

  • Life of Pi

    ★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • Frankenweenie

    ★★½

  • Hotel Transylvania

    ★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Beverly Hills Chihuahua 3: Viva la Fiesta!

    ★★★★★

  • The Odd Life of Timothy Green

    ★★★★★

  • Ted

    ★★★½

  • Ice Age: Continental Drift

    ★★★½